Úvod

Fara Zdoňov

Bývalá fara je situována v centru obce, vedle kostela Nejsvětější Trojice ve Zdoňově, kterou nechal postavit v roce 1728 J. Norbert hrabě Kolovrat Libštejnský.  Nechte se unést kouzlem této jedinečné stavby, kde se budete opravdu cítit jako na zámku. Ačkoliv leží téměř na dosah největšímu skalnímu labyrintu střední Evropy, její výjimečné místo poskytuje návštěvníkům ničím nerušený, ba přímo božský klid na výjimečném místě.  Zastavte se a načerpejte energii. Panenská příroda všude kolem Vás uchvátí svojí krásou.

16 06, 2024
12:08AM aktuální čas
13°C scattered clouds

Fotogalerie

Jak to u nás vypadá

Apartmán

Fara Zdoňov

Apartmán

Apartmán se nachází v částečně zrekonstruované původní barokní faře z 18. století. Výhled z apartmánu na pastvinu s koňmi je jako stvořený pro ideální dovolenou. Rekonstrukce proběhla s citem pro historii, proto se vyspíte v doslova královských postelích. Apartmán je vybaven 3 lůžky, nicméně je možnost připravit přistýlky pro další 2-3 osoby. Apartmán má vlastní plně vybavenou kuchyň (bez trouby) a koupelnu se sprchou a toaletou.  

Parkování a přístup na wi-fi je zdarma.

K dispozici dětská postýlka a židlička, venkovní posezení, ohniště a dětské hřiště.

Capacity: 1-3 persons
Size: 60m2
Price: £99

Apartmán se nachází v částečně zrekonstruované původní barokní faře z 18. století. Výhled z apartmánu na pastvinu s koňmi je jako stvořený pro ideální dovole

Amenities

Cena a způsob platby

Cena

Cena za apartmán je 2.300,- Kč za noc, poplatek za lázeňský pobyt a rekreační pobyt je již zahrnut v ceně.

V případě potřeby přistýlky se cena navyšuje o 300,- Kč za osobu na noc. 

Domácí mazlíčky bohužel neubytováváme.

Číslo bankovního účtu pro platbu: 8064272001/5500 Raiffeisen Bank

IBAN: CZ9455000000008064272001

SWIFT/BIC: RZBCCZPP

Pro závaznou rezervaci apartmánu požadujeme uhrazení kupní ceny na bankovní účet v plné výši.

V případě zrušení rezervace méně než 1 týden před pobytem si účtujeme storno poplatek 30% z ceny pobytu.

Kontakty a kudy k nám

Kontakt

Pojedete-li přes Trutnov – Adršpach – Zdoňov

Pojedete-li přes Náchod – Teplice nad Metují – Zdoňov

V obci hledejte věž kostela, fara se nachází přímo vedle kostela Nejsvětější Trojice.

Kontaktujte nás

  Tipy na výlety

  Křížový vrch a zřícenina kostela Panny Marie

  Nejbližším tipem na výlet je zřícenina kostela Panny Marie a Křížový vrch s křížovou cestou zakončený nádhernou vyhlídkou z vrcholu skal na Zdoňov a Adršpach, za dobrého počasí i na Krkonoše. Pokud se vydáte pěšky od fary po značené žluté turistické stezce, dojdete ke kapličce Sv. Jana Nepomuckého, odkud máte na výběr pokračovat po značené cestě na Křížový vrch, kde se nachází přírodní rezervace zvaná Křížová cesta, kde je hlavním lákadlem kromě skalních útvarů soubor litinových desek ze 17. století na motivy křížové cesty, který je osazen ve skalách podél značeného výstupu na vyhlídku. Na vrcholu je umístěn železný kříž z roku 1857 s plastikami Sv. Anny, Josefa a Jana Nepomuckého. Anebo můžete od kapličky vystoupat na protilehlý kopec zvaný Kopeček, kde není cesta značena. Zde se nachází zřícenina barokního kostela postaveného v roce 1667, který byl za josefínských reforem zrušen. Tato svatyně má i přes svůj zchátralý stav podmanivou atmosféru a rozhodně stojí za návštěvu.

  Adršpašsko- teplické skály

  Bezesporu největším lákadlem tohoto místa je areál Adršpašsko- teplických skal, kde na vás čeká několik skalních okruhů. Vstup do Adršpašských skal je od fary vzdálen 3 km. Některá místa jsou pro maminky s kočárky a vozíčkáře nedostupná, musíte stoupat po žebřících, aby se Vám naskytl nádherný výhled na okolní krajinu. Nicméně výlet do skal k jezírku je přístupný. Vyhlídky, odkud jsou vidět známé skalní dominanty, rozhodně doporučujeme. Nebudete litovat.  

  Pokud byste chtěli strávit ve skalách celý den, doporučujeme výlet z Adršpachu do Teplic nad Metují vlakem, odkud se přes Teplické skály dostanete pěšky vlčí roklí do Adršpašských skal. Cesta je opět částečně dostupná jen po žebřících, nevhodná pro kočárky a vozíčkáře.

  Teplické skály jsou od fary vzdáleny 6 km. Do skal můžete dojet po cyklostezce vedoucí z Adršpachu, autem nebo vlakem, popřípadě jak už jsme psali- vlčí roklí pěšky z Adršpašských skal a zpět.

  Broumovské stěny

  Dalším skalním lákadlem jsou Broumovské stěny, které se zvedají v Broumovské vrchovině mezi městy Police nad Metují a Broumov. Jsou oblíbené díky svým skalním útvarům, roklím, vyhlídkám a klidu. V roce 1956 byl tento pískovcový reliéf vyhlášen Národní přírodní rezervací. Oblast je velmi rozsáhlá a je tvořena krásnými exempláři pískovcových skal, hlubokými roklemi, soutěskami, krásnými vyhlídkovými místy a bohatými lesy. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Nenechte si ujít i poutní kaply Panny Marie Sněžné zvané Hvězda.

  Jiráskovy skály a Bischofstein

  Zámeček Bischofstein je stvořený pro rodiny s dětmi, které ocení venkovní hřiště. Zámeček je obklopen pískovcovými skalami, malebným jezírkem a zříceninou gotického hradu dříve nazývaného Katzenstein, nyní hrad Skály. Navštivte rozhlednu Čáp, která je umístěna na nejvyšším vrcholu celého skalního města. Můžete se odtud také vydat na dvanáctikilometrový okruh skalním městem kolem Adršpašsko- teplických skal.

  Další tipy na výlet:

  Ostaš, Libná

  Mini ZOO Laczna, ZOO Dvůr Králové nad Labem

  Zámky Náchod, Ratibořice, Nové Město nad Metují, Opočno

  Hospital Kuks a mnoho jiných

  Close
  Facebook
  Instagram